Работа с родители

Кулинарна изложба в

Деня на християнското семейство – 6 клас

По случай дена на християнското семейство, учениците от 6 клас в СУ “ Васил Априлов“ с класен ръководител г-жа Илонка Миткова отбелязаха с кулинарна изложба празника. На мероприятието гостуваха родители и ръководството на училището.

Изображението може да съдържа: 1 човек Изображението може да съдържа: 1 човек, похапвам, седящ и храна Изображението може да съдържа: 8 души, седнали хора и на открито  Изображението може да съдържа: 4 души, седнали хора Изображението може да съдържа: 4 души, седнали хора, маса и на закрито Изображението може да съдържа: 1 човек, седящ и храна
Изображението може да съдържа: 7 души, усмихнати хора, стоящи хора

Спортен празник

На 22 май 2018 година в СУ „Васил Априлов“ град Долна Митрополия бе проведен спортен празник, организиран от г-жа Цветелина Маринова и г-н Емил Цветков. Учениците от VIII до XI клас сформираха отбори и играха футбол и баскетбол под ръководството на г-н Цветков. За учениците от I до VII клас спортния празник започна с гимнастика , ръководена от г-жа Давидова. След кратка почивка започна училищното състезание „Мама, татко и аз“– заедно в учение и игра“ организирано от г-жа Маринова. В него взеха участие отбори съставени от родител и ученик от I, II и III клас. Състезанието премина в два кръга. Първият кръг „Казваш печелиш, мълчиш-губиш“ предложи на участниците занимателни и логически въпроси скрити в разноцветни балони.Вторият кръг „Семейно междучасие“ постави участниците пред препятствия – игрите скачане с чували, дърпане на въже и гоненица за щипки.Всички отбори се представиха достойно.

Изображението може да съдържа: 15 души, усмихнати хора, стоящи хора, обувки и на открито Изображението може да съдържа: един или повече хора, хора занимаващи се със спорт, дете, небе, тълпа и на открито

Изображението може да съдържа: 8 души, усмихнати хора, дете, дърво, тълпа, небе и на открито  Изображението може да съдържа: 3 души, усмихнати хора, стоящи хора, тълпа, сватба, дете и на открито

Изображението може да съдържа: 1 човек, се усмихва, тълпа, дете и на открито Изображението може да съдържа: облак, небе, дърво, тревна площ, къща, на открито и природа

Повече снимки разгледайте тук

Розите на България

Средно училище „Васил Априлов“ град Долна Митрополия се включи в инициативата на Министерство на образованието „Розите на България“ посветена на първото българско председателство на Съвета на Европейския съюз през 2018 година обявена за Европейска година на културното наследство, както и на 11 май- дена на Светите равноапостоли братята Кирил и Методий.
Госпожа Цветанка Митева- директор на СУ „Васил Априлов“ поведе деца, учители и родители на хоро под звуците на „Празнична сюита“ , а господин Цецо Андрейски – заместник кмет на Община Долна Митрополия подаде ръка на всички граждани и заедно показаха силния дух на българина, съхранил ни през вековете.

Снимка на СУ Васил Априлов гр. Долна Митрополия.

Повече снимки разгледайте тук

Училище за родители

Тема: „Защо трябва да казваме на детето си: “ Обичам те! Гордея се с теб! Ти си най доброто дете!“

Снимка на СУ Васил Априлов гр. Долна Митрополия.    Снимка на СУ Васил Априлов гр. Долна Митрополия.

Снимка на СУ Васил Априлов гр. Долна Митрополия.