Изяви и постижения

Спортни успехи

Учениците от V клас на СУ „Васил Априлов“ град Долна Митрополия станаха републикански шампиони по хандбал с отбора на „Полюс-ТМ“ . Освен златните медали за Филип Недялков и Тихомир Крумов , Георги Ненов спечели и купата за най-добър вратар.
Желаем им з
драве и успехи в училище и спорта.

Снимка на СУ Васил Априлов гр. Долна Митрополия.Снимка на СУ Васил Априлов гр. Долна Митрополия.

Пролетен фестивал на танцовото изкуство

Групата за народни танци към училище СУ „Васил Априлов“ град Долна Митрополия с ръководител Росен Маринов, взе участие в пролетния фестивал за танцово изкуство в град Плевен . Мероприятието се проведе на 24 април в залата на Военен клуб. Учениците представиха своя танц, облечени в нови носии , реплика на автентично българско облекло от Северняшкия край.

Снимка на СУ Васил Априлов гр. Долна Митрополия. Снимка на СУ Васил Априлов гр. Долна Митрополия.
Снимка на СУ Васил Априлов гр. Долна Митрополия.

Още снимки тук

УЧАСТИЕ В ОБЩИНСКИ РЕЦИТАЛ – КОНКУРС ЗА БОТЕВА И ВЪЗРОЖДЕНСКА ПОЕЗИЯ И ПРОЗА

Нашите учители – Зоя Диянова (главен учител, „История и цивилизация“, V-ХІІ клас) и Герга Георгиева (старши учител, „Български език и литература“, V-ХІІ клас) бяха отличени на ХХІV Национален ученически конкурс под наслов „Априлско въстание”, в раздела „Мисия учител”.

Снимки от урока може да видите тук

IV място на Националното ученическо състезание „Защита при пожари, бедствия и извънредни ситуации 2016“
в град Бургас – 19 и 20.09.2016 година