Новини и събития

Ден на таланта

График и документи за записване на ученици в I и V клас

Заповед за определяне училищна комисия  по приема на документи и записване на учениците  в VIII клас  и график на дейностите-запознайте се тук

24 май – Денят на българската просвета и култура и славянската писменост

140 години образователно дело

в град Долна Митрополия

Международния ден на хората с увреждания

В училище „Васил Априлов“ днес, 3-ти декември, беше отбелязан Международния ден на хората с увреждания. Светла Ралчева (Училищен психолог) и Цветослава Дякова (Ресурсен учител), с любезното съдействие на класните ръководители, представиха на учениците от всички класове специално изработена брошура. „Спуканата делва“-приказка за недостатъците, от виртуозния разказвач Хорхе Букай, предизвика доброто във всеки един от слушателите.

Снимка на Училище мое - СУ "Васил Априлов".

Разгледайте още снимки тук

Посещение на ученици във фирма

„Електроника и софтуер“ град Плевен

Под ръководството на Г-н Стаменов , ученици от 8 и 9 клас- специалност Компютърна техника и технологии посетиха фирма „Електроника и софтуер“ град Плевен

Велопоход на територията на

град Долна Митрополия

На 14 ноември от 10 часа в района на СУ „Васил Априлов“ град Долна Митрополия се проведе велопоход. Събитието е по инициатива на Областен информационен център град Плевен. Беше проведена томбола между всички участници и трима от тях бяха наградени с планински велосипеди, а на останалите бяха раздадени поощрителни награди- чанти, раници и органайзери.

Изображението може да съдържа: 1 човек, на открито  Изображението може да съдържа: 3 души, усмихнати хора, стоящи хора  Изображението може да съдържа: people riding bicycles, велосипед, небе и на открито
още снимки тук
Капачки за бъдеще
СУ „Васил Априлов“ град Долна Митрополия продължава участието си в благотворителната кампания под надслов „Капачки за бъдеще’. Целта на кампанията е събиране на пластмасови капачки и закупуването на кувьози за болници в по-малки градове.
Ученици от СУ „Васил Априлов“ град Долна Митрополия по програма „ Връстници обучават връстници“ на тема „Превенция на наркоманиите“ , представиха презентации пред съучениците си от 8 до 12 клас. Бяха разгледани легалните и нелегални наркотици , тяхното въздействие върху организма и дългосрочния негативен ефект върху личността.

Публикувахте от СУ Васил Априлов гр. Долна Митрополия в Сряда, 25 април 2018 г.

Разгледай снимките тук

Училище за родители

Тема: „Защо трябва да казваме на детето си: “ Обичам те! Гордея се с теб! Ти си най доброто дете!“

Изображението може да съдържа: 2 души, седнали хора, маса и на закрито    Изображението може да съдържа: 4 души, седнали хора и на закрито

Изображението може да съдържа: един или повече хора, седнали хора, маса и на закрито

На 13.03.2018г. ученици от VIII клас представиха драматизация – откъс от „Хъшове“ на Иван Вазов, подготвена по случай 140 години от Освобождението на България
“ Активно живей – вредните навици преодолей“